Wyobraź sobie, że stoisz przy zwrotnicy i widzisz wagonik kolejki, który pędzi w dół po torach, a na jego drodze przywiązano pięć obcych ci osób. Obok ciebie stoi nieznany ci, otyły człowiek. Jeżeli zepchniesz go na tory, jego masa zatrzyma wagonik i uratuje ludzi. Masz tylko te dwie możliwości, co robisz?
SPYCHAM CZŁOWIEKA NA TORY
 60%
NIE ROBIĘ NIC
 40%
Wyobraź sobie, że stoisz przy zwrotnicy i widzisz wagonik kolejki, który pędzi w dół po torach, a na jego drodze przywiązano pięć obcych ci osób. Możesz przestawić zwrotnicę i skierować wagonik na drugi tor, do którego ktoś przywiązał kogoś ci bliskiego. Wtedy zginie tylko jedna osoba. Masz tylko te dwie możliwości, co robisz?
RATUJĘ PIĄTKĘ OBCYCH OSÓB
 12%
RATUJĘ BLISKĄ MI OSOBĘ
 88%
Wyobraź sobie przedszkole. Porywacz przetrzymuje dziewczynkę oraz przedszkolankę. Każe Ci zadecydować, która z nich ma zginąć. Mała Lenka jest śmiertelnie chora, lekarze nie mają złudzeń - dziewczynka może nie dożyć nastoletniości. Z kolei Anna ma 56 lat, nie pali, nie odżywia się najgorzej, więc jeszcze trochę pożyje. Ma dwoje nastoletnich dzieci. Do tego jest jedyną żywicielką swojej rodziny. Jedna z nich przeżyje. Kogo wybierasz?
OCALĘ DZIECKO, LENĘ
 25%
OCALĘ KOBIETĘ, ANNĘ
 75%